L’Horizon in Chaumont-Gistoux: een gastronomische wereldreis

1 keer gelezen
La salle du restaurant L'Horizon à Chaumont-Gistoux, avec son grand bouquet de fleurs et ses suspensions dorées
© restaurantlhorizon.be

Tweede bezoek aan L’Horizon in Chaumont-Gistoux, en nog altijd dezelfde vaststelling: de gastronomische wereldreis van Alexandre Ciriello hoort bij de tafels die absoluut een omweg waard zijn.

Kenmerken van L’Horizon

  • Type: gastronomisch restaurant, menu in etappes geïnspireerd op de reizen van de chef
  • Chef: Alexandre Ciriello
  • Formule: van 5 tot 7 gangen, met op aanvraag bij de reservatie een volledig vegetarische versie (omakase)
  • Onderscheidingen: 15/20 bij Gault&Millau en Michelin-selectie 2026, maar nog altijd geen ster
  • Goed om te weten: de zaal is klein, reserveer dus ruim op voorhand

Ik heb het voor jou getest

Datum van de test13 september 2026

Het was mijn tweede bezoek, en deze keer nam ik mijn partner en haar dochter mee. We kozen het menu in 6 etappes, met een wijnarrangement en een alcoholvrij arrangement. Wat valt er te zeggen, behalve wauw?

Hier ondergaat u geen menu: u stelt het zelf samen. De chef legt geïllustreerde kaarten op tafel, als een gezelschapsspel, en iedereen kiest zijn tussenstops: een gerecht, een land, een stad. Hoe langer de reis, hoe fijner de porties. De kaart volgt het ritme van de seizoenen, de chef loopt door de zaal en de service is zonder één valse noot. Voor de verjaardag van mijn partner had het hele team bovendien een heel mooie attentie.

Ik heb niet alles onthouden, maar de reis valt af te lezen aan de borden van die avond, wetende dat niets vastligt. De toon is meteen gezet bij het aperitief: een boekje met creaties aan de ene kant en klassiekers aan de andere, en de negroni van de chef, met gemarineerde citrusvruchten en zachte peper, maakt de eetlust wakker. Daarna volgen vier hapjes, waaronder het huissignatuur, de mosselen met friet in miniatuurversie, in een knapperig aardappelkokertje. Er zou een emmer van nodig zijn.

De tussenstops brachten ons langs Azië: Zuid-Korea met rauw rundvlees op smaak gebracht met gochujang, en Japan met een hartige flan van gerookte forel. Twee kleine plantaardige voorproefjes, tomaat en aubergine, bewezen dat een goed behandelde groente elk stuk vlees de baas kan. Daarna kwamen een op de graad nauwkeurig gegaarde blauwe kreeft, een verrassend verrukkelijke Koreaanse wortel, en de beroemde tarte de Chaumont-Gistoux (kaviaar, krab, zee-egel), die in een wolk van damp op tafel komt voor ze op het bord wordt geserveerd. Het orgelpunt: wagyu A5 uit Japan, gegrild en bijna puur geserveerd, heerlijk smeltend. Geen kaas voor ons, we spaarden plaats voor een frisse dessert met zwarte citroen en mango, en enkele zoete hapjes op mooi aardewerk.

In de zaal deed sommelier Leny Michel opmerkelijk werk: wijnen bijna allemaal bio of biodynamisch, gepassioneerd toegelicht, en een alcoholvrij arrangement dat even inventief is als dat van de wijnen. Een laatste detail dat het verschil maakt: in plaats van het klassieke “smakelijk eten” zegt de chef “amuseer je goed“. Hij heeft gelijk, hier kom je evenzeer om te spelen als om te eten.

Een woordje over de foto’s: tijdens dit etentje in september 2026 heb ik er geen genomen. Die in de galerij dateren van mijn eerste bezoek, in 2025. Het menu wisselt met de seizoenen, maar ze geven een goed idee van hoe de gerechten worden opgediend.

Het eindoordeel

Een heel mooie avond in een elegante en comfortabele zaal, met een keuken van opmerkelijk niveau en een chef die voortdurend groeit. Nog geen ster voor dit restaurant, en we vragen ons echt af waar Michelin op wacht! Ik raad het met gerust hart aan, maar reserveer ruim op voorhand.

Mijn algemene score

9/10

De nieuwsbrief

Een recept in je mailbox

Af en toe, niet vaker: de nieuwste recepten en de beste adresjes van het moment. Nooit spam.

Door je in te schrijven ontvang je de nieuwsbrief van Sur le Feu. Je kunt je op elk moment met één klik uitschrijven. Privacy