Als het bosbessenseizoen er is, moet je ervan profiteren: het is kort, heel kort. Daarom testte ik de bosbessentaart (in het Frans “croûte aux myrtilles”) van Tartes Françoise, en ik vertel je er eerlijk over.
Kenmerken van de bosbessentaart
- Product: bosbessentaart van het huis Tartes Françoise
- Bodem: knapperig zanddeeg met amandelen
- Vulling: een laagje crème in flanstijl (in de geest van een crème brûlée), een bosbessenpuree en daarbovenop verse bosbessen
- Beschikbaarheid: het bosbessenseizoen is kort, dus de taart blijft niet lang in het assortiment
- Productfiche: tartes.be
Ik heb het voor jou getest
Laten we beginnen met het onthaal, want dat telt net zoveel als de taart. In de winkel werd ik ontvangen door een glimlachende, professionele en vriendelijke persoon. Terwijl ze mijn taart inpakte, bood ze me een zelfgemaakt chocoladekoekje aan, ter plaatse gebakken. Dat soort aandacht doet je zin krijgen om terug te komen.
Terug naar de taart. Bij het aansnijden zit alles op zijn plaats: het knapperige amandelzanddeeg, de flanachtige crème, de bosbessenpuree en dan die verse bosbessen, glanzend en heerlijk sappig. En vooral: alles is in evenwicht. Niet te zoet, en het lichte zuurtje van de bosbessen tilt het geheel op. Precies wat ik van een fruittaart verwacht.
We vonden hem gewoonweg heerlijk.
Het eindoordeel
Een prachtige, lekkere en niet te zoete taart, in een winkel waar je met een glimlach wordt ontvangen. Kom je nog verse bosbessen tegen, dan is dit het moment om binnen te stappen.
Mijn algemene score
9/10


